Notice: הפונקציה add_theme_support( 'html5' ) נקרא בצורה לא תקינה. יש להעביר מערך של סוגים. למידע נוסף כנסו לניפוי תקלות בוורדפרס. (הודעה זו נוספה בגרסה 3.6.1.) in /var/www/wp-includes/functions.php on line 6078
סיוע לנפגעות עבירת האונס | עו"ד רוני אלוני סדובניק

סיוע לנפגעות עבירת האונס | עו"ד רוני אלוני סדובניק

0


מי מגיש סיוע לנפגעות | מתי אקט מיני הופך להיות אונס ומתי הוא נעשה בהסכמה?

סרטונים, video,

אלמנט ההסכמה הוא החשוב ביותר כדי להבין מתי קרה מקרה אונס. הרי אקט מיני הוא דבר טבעי, יפה, נפלא, ענוג, נשגב ואפילו רוחני. מתי אותו אקט הופך להיות פתאום מעשה אלימות מבזה, משפיל, מעליב, הפוגע בכבוד?

ברגע ששני הצדדים אינם חושבים באותה צורה ואינם מסכימים באותה צורה לאותם יחסי מין.

האונס הוא דבר שמזעזע את כל האמון שלנו בעולם וביציבות של הסביבה, מישהו בא וכופה עליך בניגוד לרצונך אקט פיזי, שבו הוא נכנס לתוך גופך. לא יכול להיות דבר יותר חמור ויותר פוגע מאשר אונס.

מה הדבר שכל כך נפגע בנו? לא החדירה עצמה אל תוך הגוף היא הדבר הפוגע ביותר, למרות שהיא יכולה להשאיר סימנים פיזיים קשים מאוד. הגוף יודע להחלים.
מה שלא מחלים, הוא הפצע בחירות הפנימית בכבוד, ברגע שלוקחים לך את היכולת לקבוע לעצמך, להחליט על עצמך עם מי את תעשי אהבה ועם מי את לא תעשי.

לוקחים לך את השליטה. כאן מתבצע אונס.

אונס יכול לקרות בין אנשים זרים לחלוטין. אלה המקרים שמהם אנחנו הכי נזהרות והכי מפחדות, אבל דווקא המקרים האלה הם פחות שכיחים. שזר קופץ עליך באמצע הרחוב ואונס- זה פחות קורה.

רוב מקרי האונס מתרחשים דווקא עם אנשים שאנחנו מכירות, דווקא מכר ידיד חבר של ההורים חבר של הילד דווקא אנשים שאת סומכת עליהם לחלוטין, אנשי מקצוע שמגיעים אליך לתוך הבית וכבר ראית ופגשת אותם, פתאום מתרחשת אי הבנה לגבי הסכמתך או אי הסכמתך, לכן חשוב מאוד להבהיר שאת אינך מוכנה לקיום יחסי המין, שאת מתנגדת להם.

חשוב מאוד לדעת שלאחר אונס נשארים בגוף שלנו סימנים: נוזלים, שערות, שאריות של עור, הדבר הראשון שאנחנו רוצות לעשות זה לרוץ ולהתקלח מיד לאחר האונס. אנחנו מרגישות מזוהמות, מלוכלכות, נרמס כבודנו.

חשוב מאוד לא להתרחץ ולא להתקלח לאחר מקרה כזה- ולא לגשת ישר למשטרה- אלא קודם כל ללכת לחדר בבית החולים הקרוב חדר  4 הוא חדר שמתמחה בטיפול בנפגעות תקיפה מינית, שם גם יזמינו את המשטרה למקום, ייקחו את כל הראיות הנדרשות כדי להוכיח את מקרה האינוס.

חשוב מאוד לדעת למה לוקח לנו כל כך הרבה זמן לפני שאנחנו באמת מתלוננות על אונס. אונס הוא אירוע שפוגע לא רק בגוף שלנו מבחינה פיזית, אלא בעיקר בנשמה. מה שקורה במקרה של אונס הוא שנלקחת מאיתנו החירות, נלקחת מאתנו היכולת להחליט מי ייגע בנו ומי לא ייגע בנו, היכולת להחליט מי ייכנס לתוך הנשמה שלנו ומי לא ייכנס לתוך הנשמה.

ברגע שנלקחת מאיתנו השליטה על הגוף שלנו, אנחנו מאבדות את כל האמון שלנו בעולם, אנחנו לא יכולות לסמוך יותר על שום מקום שהוא יהיה מספיק בטוח, גם לא הבית, גם לא החדר, גם לא המשפחה.

חשוב לדעת שגם אם לקח לך הרבה מאוד זמן להתמודד עם מקרה האונס, אפשר לקחת את הזמן ולהירגע.
לקבל טיפול ולתת לעצמך את הזמן שאת צריכה כדי לתת שם לדבר הזה. טרמינולוגיה.
אחרי השלב של ההבנה של המונח "אני נאנסתי".

קשה מאוד להגיע למצב הזה שאני אומרת לעצמי בראי- רגע, אני עברתי אונס.
בשלב הבא אנחנו צריכות להבין האם אנחנו אשמות במה שקרה. רגש האשמה לוקח אותנו למקומות שאנחנו אומרות רגע אולי בכלל לא נאנסתי, כי אם אני הכנסתי אותו אליי הביתה אם אני הזמנתי אותו אליי.
הרבה פעמים אנחנו מאשימות את עצמנו. זה טבעי, זה שלב שני בתהליך של ההבנה- שלא אנחנו אשמות באונס אלא האנס אשם באונס.

השלב השלישי הוא כמובן ההכרה וההבנה שאי אפשר לעבור לסדר היום ואי אפשר לשים את הדבר שקרה בצד, הוא לא ייעלם לשום מקום, הוא כאן והוא ימשיך להיות בחיים שלך עד שאת תקומי ותחזירי את השליטה לידיים.

את זו שתחליטי שאת לא מוכנה להמשיך את החיים בלי לסגור את הפינה הזאת שנשארה פתוחה, הפצע הזה אם הוא לא מטופל בזמן, אם הוא לא מטופל נכון בידי אנשי המקצוע הנכונים- הוא רק הולך ומעלה מורסה ופשוט הולך ומכאיב יותר ויותר עם השנים. הוא לא נעלם ולא שוכחים אותו.

הוא מתחיל להשפיע, זה פוגע בחיים החברתיים שלך את מתחילה להסתגר ולאט לאט זה מתחיל לפגוע לך במעגל התעסוקתי. את מפחדת מבוסים גברים, מאנשים בעבודה, לאט לאט את מפסיקה לצאת לדייטים, לאט לאט את מפחדת מזוגיות, מלהיות אימא ולאט לאט את רואה איך את הולכת ומסתגרת פנימה לתוך עצמך.
אסור שזה יקרה! את צריכה להחזיר את השליטה לחייך.

אונס הוא דבר טראומטי, מאוד קשה אבל אפשר לצאת ממנו ואפשר להשתקם ממנו. כדי לעשות זאת חייבים לעבור את שלושת השלבים של השיקום.

 

Share.

About Author

Comments are closed.