03-5280926 טלפון

רוני אלוני סדובניק משרד עורכות דין – הבלוג של רוני

0

משרד עורכות דין אלוני-סדובניק:

החלטה תקדימית בעניין גובה האגרה שעל אישה נפגעת אלימות לשלם לבית המשפט  לענייני משפחה

בהגשת תביעה בשל גרם נזק גוף הנובע מאלימות בן הזוג.

כידוע, הגשת תביעה בשל גרם נזק גוף, איננה מחייבת כימות מראש של סכום התביעה והאגרה הנדרשת לתשלום היא סמלית ומגיעה לכמה מאות ₪ .

במרץ 2013 נכנס לתוקף תיקון לחוק בתי המשפט (אגרות) שקובע כי הגשת תביעה בשל גרם נזק גוף מעבירת מין או אלימות או לפי החוק למניעת הטרדה מינית בבית משפט שלום או בבית הדין לעבודה- תחייב באגרה שונה ומופחתת .

 

ואולם, תיקון זה לא חל על תביעות נזק המוגשות בבית משפט לענייני משפחה והכלל היה עד כה שעל האישה התובעת את נזקיה מהבעל האלים לשלם אגרה בגובה 1% מהסכום הנתבע ולכן עליה לכמת מראש את הסכום שהיא רוצה לתבוע. הסדר זה אילץ נשים רבות לוותר לחלוטין על הגשת תביעה או אילצן להקטין מאד את הסכום שהן תובעות, כדי שיוכלו לעמוד בתשלום גובה האגרה.

מי היא עו"ד רוני אלוני סדובניק, ליווי ייצוג נפגעות תקיפה מינית, נפגעות אונס, קורבן אונס, עורכת דין פמיניסטית, קטינים נפגעי עבירה, ילדים נפגעי תקיפה מינית, אונס ילדים, בית חולים, טיפול רפואי, רופא, רשלנות רפואית, חו"ל, נשיאת בית המשפט העליון, השופטת מרים נאור, שופטי בית המשפט העליון, השופטים, אורי דניאל, נפגעי פעולות איבה, משרד הביטחון, תגמולים, טרור, תביעה, הכרה, אונס לאומני, משרד עורכות דין

עו"ד רוני אלוני סדובניק / משרד עורכות דין / ייצוג נפגעות תקיפה מינית, נפגעות אונס

משרד עורכות דין אלוני סדובניק: ההחלטה החדשה של כבוד הר' נלי רוסמן גליס מביהמ"ש לענייני משפחה בת"א מ 18/3/15 שמה קץ לסבל זה. השופטת קיבלה את טענותינו בשם האישה, כי אי החלת האגרה המופחתת לנשים נפגעות אלימות ועבירות מין על בית המשפט לענייני משפחה היא לקונה בחוק . על אף התנגדות המדינה לפרשנות שיצקתי לתקנות, קיבל בית המשפט את כל הטיעונים שלנו, וקבע כי אכן מדובר בלקונה משפטית ומעתה תשולם אגרה סמלית בלבד על תביעות נזיקיות בשל אלימות במשפחה המתבררות בבתי משפט למשפחה.

משרד עורכות דין רוני אלוני סדובניק

להמשך לחצו על הקישור להחלטה

 

רוני אלוני סדובניק משרד עורכות דין – הבלוג של רוני.

Share.

About Author

Comments are closed.